Hastanemizde İlk Açık Kalp Ameliyatı gerçekleştirildi
04 Kasım 2019

Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İskenderun Devlet Hastanesinde tamamlanan altyapının ardından ilk kez Açık Kalp Ameliyatı heyecanı yaşandı.

Cerrahi Yoğun Bakımı olan ve açık kalp ameliyatları için son hazırlıklarını da tamamlayan Devlet Hastanemizde ilk açık kalp ameliyatı 65 yaşındaki Suphiye Elhidad adlı hastaya yapıldı.

Hastanemiz Başhekimi Uzm. Dr. Veysel Yıldırım, "Hastanemize;  Bakanlığımız tarafından 2015 yılının sonunda açık kalp ameliyatları yapabilme izni gelmiş olup, alt yapı çalışmalarına başladık, önce 3. Basamak Cerrahi Yoğun bakımımızı açarak, ameliyathane için gerekli cihaz ve tıbbi sarf malzemeleri tedarik ettik. Önce hastanemizde; yılda 2 bin (İkibin) civarında hastaya, Anjiyo tedavisi hizmeti verildi. Bugün hizmetlerimize bir yenisini daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Aynı zamanda bunu bir başka açı olan, ortalama hasta memnuniyet oranımızla da açıkça görebiliriz. Bu başarılar bir günde değil ekip ruhuyla devamlı ve azimle çalışarak elde edilmektedir’ dedi.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Sebahattin Yılmaz yaptığı açıklamada; ‘Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de sağlık alanında büyük başarılar ve ilerlemelere tanık olmaya devam etmekteyiz. İskenderun Devlet Hastanesi ilk açık kalp ameliyatıyla başarılarına bir yenisini daha kazandırdı. Bu bağlamda, ilk açık kalp ameliyatını başarıyla gerçekleştiren değerli meslektaşlarıma ve ekibine teşekkür ederim. Alanında uzman ekibi ile hastalarına bütüncül bakım anlayışı içerisinde yaklaşan Devlet Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi alanında çok önemli bir hizmeti faaliyete geçirdi. Bugün yoğun ve istikrarlı çalışmalarımızın meyvesini almış olduk’ dedi.